Doamne in seara asta te rog ceva special ...
Trasforma-ma intr-un Televizor , ca sa-i pot lua locul. Mi-ar placea sa traiesc cum traieste televizorul in casa mea . Cu alte cuvinte sa am o camera speciala unde sa se reuneasca toata familia in jurul meu.Fa sa fiu luat in serios.
Sa fiu in centrul atentiei asa incat toti sa ma asculte fara sa ma intrerupa sau sa discute.Mi-ar placea sa mi se dea atentia deosebita care este acordata televizorului atunci cand ceva nu functioneaza..
.Si sa-i tin de urat tatei cand se intoarce de acasa chiar si atunci cand vine obosit de la munca.Si mama in loc sa ma ignore, sa stea cu mine cand e singura si plictisita.Iar fratii si surorile mele sa se certe ca sa poata sta cu mine ...
Si sa distrez toata familia chiar daca uneori nu spun nimic.Mi-ar placea sa simt ca lasa totul deoparte ca sa stea cateva minute alaturi de mine..
Doamne nu-ti cer prea mult .Doar sa traiesc cum traieste orice televizor.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu