vineri, 3 septembrie 2010

Click


Scrisoarea lui Dumnezeu catre tine …


       Copilul meu , poate ca tu nu Ma cunosti , dar Eu stiu totu despre tine
     Stiu cand stai jos si cand te ridici si cum is toate caile tale. Iti cunosc pana si numarul firelor de par .Ai fost creat dupa chipu Meu .In mine ai viata miscarea si fiinta. Tu esti al Meu . Inainte sa fi fost intocmit in pantecele mamai tale te cunosteam Te-am ales mai inainte de intemeirea lumii ...Nu esti rodul unei greseli caci toate zilele tale au fost scrise in cartea mea . Eu am hotarat chiar ziua nasterii tale si locu unde vei trai... Esti o faptura asa de minunata .Eu te-am tesut in pantecele mamei tale si te-am sprijinit in ziua nasterii tale.Am fost inteles gresit de cei care nu ma cunosc dar nu sunt nepasator nici suparat ci sunt dragostea desavarsita si dorinta mea este sa revars aceasta iubire asupra ta doar pentru faptul ca tu esti copilul meu iar eu Tatal Tau ...

     Tu cum raspunzi acestei scrisori? ...uite un comentariu pe care unul dintre vizitatori acelui videoclip la lasat :
         dumnezeu nu exista si daca ar exista eeste indiferent...
                 de ce mor atati oameni daca dumnezeu trebuie
            sa ne "ocroteasca"?sau sa luam drept exemplu incendiul d
            e la maternitatea giulesti(condoleante pentru parinti copiilor decedati)
                      dece dumnezeu ia ajutat doar pe uni???
                    rog pe cineva sami raspunda la aceasta intrebare
                          Pentru tine exista Dumnezeu ?
              Eu stiu doar atat ca pentru Mine si pentru Ceilalti membri ai grupului Dumnezeu exista !
                                 Dumnezeu exista ! ...si El este Tatal Nostru    
El este Tatal care si-a dat fiul sa moara rastignit pe cruce
         pentru a ne spala noua haina patata de atatea pacate

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu