duminică, 22 august 2010

        
           Cand ai de gand sa vii la Domnul ?    



 Cand ai de gand sa viii la Domnul
           Caci e demult de cand ai spus 
Ca, daca te vei face om mare                                                  
                Te vei intoarce la Iisus ?




                     O,iata-te ajuns om mare
                          Dar esti si azi nepocait
                In orice fapta si-alergare
                        Devi mereu mai inrait




Cand ai de gand sa vii la Domnul
  Caci tu, cand mare ai ajuns
Si-ai fost chema sa vi la Domnul
    E prea devreme , ai raspuns




                  Ai spus atunci ca-i prea devreme
                              Te-ntorci cand fi-vei mai batran
                Si ai trait mereu in lume
                            Aceasi viata de pagan




Cand ai de gand sa vi la Domnul ?
        Caci iata : ai imbatranit
Dorinta ti-este implinita
         Si totusi , nu te-ai pocait

            
               Cand ai de gand sa vi la Domnul
                    Caci moartea mai astepti de-acum
              Sa-ti dai doar ultima suflare
                      Si pleci pe-al vesniciei drum




 Si daca pleci in asta stare
           Cu Dumnezeu neimpacat
 La judecata viitoare
       Vei fi in flacari aruncat





                  In chinurile-ngrozitoare
                               Vei merge ca un blestemat
                  Caci n-ai pus pret pe vremea-n care
                            Ai fost de Dumnezeu chemat !





   Deci dragul meu asculta-mi glasul
          Si vin' la Domnul pan'esti viu
   Caci nu stii ziua , nu stii ceasul
                             In care fi-va prea tarziu ...




                                    

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu