duminică, 29 august 2010

:x PRIETENIA :x
Cand iubesti pe cineva deseneaza un cerc in jurul lui  , nu o inima caci ea se poate frange dar cercul nu!...             
Cei doi prieteni ...
         Doi prieteni mergeau printr-o padure , cand dintr-o data ,se repezi asupra lor un urs .Unul fugi si se urca intr-un copac , ascunzandu-se iar celalalt statu in drum.El ,  neavand incotro sa apuce , cazu  pe data la pamant si se prefacu mort.Ursul trecu pe laga el si incepu sa-l miroase ; el nu respira.Ii mirose fata , urechile , si crezand ca este cu adevarat mort pleca mai departe
Cand ursul se departa , celalalt prieten
se coborai din copac si incepu sa-si bata joc de cel de jos :
-Dar ce ti-a soptit ursul la ureche , adineaori?
-Iata ce mi-a spus : ,, Pazeste-te de prietenii care te parasesc la nevoie !''

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu